Obchody Święta Wojska Polskiego w Rzeszowie

W Rzeszowie w Parku Jedności Polonii z Macierzą pod pomnikiem generała Władysława Sikorskiego miały miejsce wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego z udziałem żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich Garnizonu Rzeszów oraz innych jednostek i instytucji wojskowych. Licznie stawili się kombatanci, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych oraz służb mundurowych, mieszkańcy miasta, nie brakowało również dzieci i młodzieży.

Obchody Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia 2018 roku w stolicy Podkarpacia rozpoczęła o godz. 9.30 uroczysta Msza Święta w Kościele Garnizonowym. Bezpośrednio po mszy sformowano kolumny pododdziałów wojska oraz służb mundurowych towarzyszących w tym dniu żołnierzom i przemaszerowano pod pomnik generała Władysława Sikorskiego, gdzie o godz. 11.00 rozpoczął się uroczysty apel. Podniesiono na maszt flagę państwową i odegrano hymn państwowy.

Uroczystość zakończyła się defiladą służb mundurowych Aleją Łukasza Cieplińskiego, jedną z głównych ulic miasta Rzeszowa. Powiat Rzeszowski w trakcie uroczystości reprezentował Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz Wicestarosta Marek Sitarz.