Stypendyści z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

Zarząd Powiatu Rzeszowskiego na czele ze Starostą Panem Józefem Jodłowskim i Wicestarostą Panem Markiem Sitarzem podjął uchwałę w sprawie przyznania stypendiów z Programu Stypendialnego Powiatu Rzeszowskiego na rok szkolny 2018/2019.

Z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie stypendystami zostało aż 10 osób, a są to:

Mateusz Dańczak z klasy 4TI (średnia ocen 5,69), Kamila Bułdak z klasy 4TI (średnia ocen 4,8), Julia Kiełbasa z klasy 4TI (średnia ocen 4,8), wychowawca Pani Barbara Ślemp, Dominik Birak z klasy 3TI (średnia ocen 5,5), wychowawca Pani Bogusława Pinkowicz, Magdalena Boroń z klasy 3THL (średnia ocen 5,1), wychowawca Pani Maria Szmul, Kamil Nowak z klasy 4TPS (średnia ocen 5,1), wychowawca Pan Paweł Gierula, Patryk Kudła z klasy 3TPS (średnia ocen 4,94), wychowawca Pan Piotr Cygan, Karolina Mocha z klasy 4THPS (średnia ocen 4,89), wychowawca Pani Magdalena Wolańska, Julia Gierula z kl. 2TL (średnia ocen 4,86), wychowawca Pani Renata Łybacka, Sabina Głowacz z kl. 4TL (średnia ocen 4,81), wychowawca Pani Anna Kałamucka.

Stypendia z Programu Stypendialnego Powiatu Rzeszowskiego na rok szkolny 2018/2019 zostały wręczone w/w uczniom podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 przez Panią Elżbietę Kubicką Inspektora w Starostwie Powiatowym w Rzeszowie i Panią Halinę Cygan Dyrektora szkoły.  Stypendium w wysokości 200 zł. miesięcznie przez okres od września do czerwca danego roku szkolnego tj. na okres 10 miesięcy, a w przypadku uczniów klas maturalnych przez okres od września do kwietnia tj. na okres 8 miesięcy może być przyznane uczniowi, który uzyskał w poprzednim roku szkolnym średnią ocen co najmniej 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie oraz spełnia minimum jeden z poniższych warunków:

1) uzyskał tytuł laureata olimpiady przedmiotowej bądź konkursu o zasięgu wojewódzkim,  ogólnopolskim lub międzynarodowym,

2) posiada osiągnięcia artystyczne lub osiągnięcia sportowe na szczeblu wojewódzkim,  ogólnopolskim lub międzynarodowym.

W szkole rywalizacja o zdobycie takiego stypendium była bardzo duża, a stypendystami zostali najlepsi z najlepszych, nie tylko w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, ale i w Powiecie Rzeszowskim.