Starostą Rzeszowskim kadencji 2018 – 2023 ponownie został Józef Jodłowski.

Kolejna kadencja, ważne decyzje

Decyzją nowej Rady Powiatu J. Jodłowski funkcję starosty objął już po raz piąty z rzędu. Wicestarostą ponownie został Marek Sitarz. W Zarządzie Powiatu zasiądą także: Lucyna Sokołowska, Tadeusz Pachorek oraz Jan Sieńko. Przewodniczącym Rady został Tomasz Wojton. Funkcję wiceprzewodniczących pełnić będą: Jerzy Bednarz oraz Tadeusz Chmiel.

– Służba mieszkańcom powiatu polega na skutecznym realizowaniu ich oczekiwań. Dlatego bardzo dziękuję wszystkim wyborcom za zaufanie oraz za to, że nasze dotychczasowe działania na rzecz poprawy warunków życia zostały zauważone i docenione – mówi J. Jodłowski, starosta.

Dla lokalnej społeczności
Społeczne oraz gospodarcze efekty dotychczasowych działań Starostwa Rzeszowskiego na rzecz lokalnej społeczności widoczne są w różnych dziedzinach życia. Podajemy przykłady.

Powiat Rzeszowski jako jedyny w Polsce uzbroił własne tereny inwestycyjne pod nazwą PNT „Rzeszów Dworzysko”. Powstające tutaj firmy zatrudnią ok. 3 tys. osób. Tylko w trakcie kadencji 2014 – 2018 na 550 km dróg powiatowych przeznaczono ponad 121 mln zł. W Błażowej wybudowano most kompozytowy będący innowacyjną konstrukcją w skali Europy.

SPZZOZ „Sanatorium” w Górnie – prowadzony i nadzorowany przez Starostwo – to jedyna w województwie i jedna z pierwszych w kraju nowoczesnych placówek przeznaczonych dla osób chorych m.in. na Alzheimera. W SP ZOZ nr 2 w Rzeszowie pacjenci mogą korzystać z usług nawet kilkudziesięciu specjalistów, co jest rzadko spotykanym udogodnieniem.

„Powiatowe” szkoły dopasowują ofertę edukacyjną do rynku pracy, a Starostwo dba o to, aby baza edukacyjna tych szkół spełniała wszelkie oczekiwania nowoczesnego szkolnictwa. Dzięki temu absolwenci mają dużo większe szanse na znalezienie zatrudnienia w wymarzonym zawodzie.

Rada Powiatu po wyborach samorządowych
J. Jodłowski, Starosta Rzeszowski, wielokrotnie podkreślał w wystąpieniach publicznych i wywiadach, że Rada Powiatu, mimo rozbieżnych czasem opinii lub odmiennych sympatii politycznych, zawsze powinna wypracować kompromis, bo – tu cytat – razem można więcej. Z taką filozofią współpracy zgadzają się również nowo wybrani radni powiatowi.

W wyniku ostatnich wyborów samorządowych liczba radnych PiS, którzy znaleźli się na 29-osobowej liście Rady Powiatu, wzrosła do 22. Dotąd było ich 18. PSL zdobyło 5 mandatów, Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska – 2.

– Mandat zaufania, który otrzymaliśmy od wyborców to swego rodzaju umowa dwustronna. Mieszkańcy podpisali się pod nią w dniu wyborów, 21 października, a Rada Powiatu 23 listopada, czyli w dniu złożenia ślubowania i powołania Zarządu Powiatu. Zapewniam, że dotrzymamy tej umowy, czyli będziemy podejmować wszelkie możliwe działania, aby nasz Powiat rozwijał się równie dynamicznie jak do tej pory – mówi J. Jodłowski, starosta.