VI Przegląd Poezji dla Osób Niepełnosprawnych

27 listopada w Sali widowiskowej GCKSiR w Trzcianie odbył się już VI Przegląd Poezji dla Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Świlczy z/s w Trzcianie. Przegląd ma charakter ponadregionalny i uczestniczą w nim zarówno dzieci, młodzież i osoby dorosłe. W tej edycji patronat honorowy pełnił Starosta Rzeszowski pan Józef Jodłowski i Wójt Gminy Świlcza pan Adam Dziedzic. Przegląd ma charakter niezwykły, ponieważ biorą w nim ludzie, którzy ciężej niż my pełnosprawni znoszą los i dźwigają ten los. Ma on na celu promocję artystów z niepełnosprawnością, aby pokazać ich niesamowitą duszę artystyczną i bogate wnętrze artystyczne. W tym roku hasło przewodnie jak przystało na rok jubileuszowy stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości to „Wolność, Niepodległość”. Tym przedsięwzięciem razem z uczestnikami chcemy włączyć się w obchody tak wzniosłego jubileuszu. W przesłuchaniach wzięło udział łącznie 57 uczestników z Ośrodków Szkolno- Wychowawczych, Zespołów Szkół Specjalnych, Zakładu Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy . Przesłuchania odbyły się w trzech kategoriach – poezja recytowana – poezja śpiewana – wywiedzione ze słowa Każdy z uczestników otrzymał równorzędne nagrody a jury postanowiło w tym roku przyznać trzy nagrody indywidualne dla uczestników i wyróżnić dwa ośrodki. Wyniki Przeglądu są następujące:

Wyróżnione Ośrodki

• Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Mrowli