Misterium Bożonarodzeniowe „Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu”

Zgodnie z coroczną tradycją w Domu Pogodnej Starości im. św. Brata Alberta w Dynowie w dniu 18 grudnia 2018 r. odbyła się premiera tegorocznego Misterium Bożonarodzeniowego zatytułowanego: „Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu” w wykonaniu Szkolnej Grupy Artystyczno – Teatralnej „Antrakt” z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie. pod opieką Pani Katarzyny Stpiczyńskiej i Pani Kingi Oleksy-Skubisz. Misterium u wielu pensjonariuszy spowodowało łzy wzruszenia. Natomiast aktorzy „Antraktu” w nagrodę otrzymali gromkie brawa i ogromne pudło słodyczy ofiarowane przez Kierownika Domu Pogodnej Starości w Dynowie Pana Adama Sochackiego (absolwenta szkoły).

Natomiast w dniu 6 stycznia 2019 r. Szkolna Grupa Artystyczno – Teatralna „Antrakt” uczestniczyła w koncercie "W Betlejem przy drodze" oraz kolędowaniu przy szopce na dynowskim rynku. Grupa "Antrakt" otworzyła koncert Misterium Bożonarodzeniowym zatytułowanym „Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu” w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Dynowie. Występ zgromadził sporą publiczność, a po jego zakończeniu ks. prał. dr Stanisław Janusz – Dziekan Dekanatu Dynów podziękował młodzieży, szczególnie za ich wielką wrażliwość, a przy okazji dodał, że Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie kształci uczniów nie tylko technicznie, ale i artystycznie. Następnie, wraz ze zgromadzonymi mieszkańcami Dynowa i okolic, młodzież kolędowała przy Szopce na rynku dynowskim. Nie zabrakło również tradycyjnych słodkości, które grupa "Antrakt" rozdawała zgromadzonym.

W dniu 8 stycznia 2019 r. Szkolna Grupa Artystyczno – Teatralna Grupa „Antrakt” na zaproszenie Pani Dyrektor Marii Biernasz zawitała do Przedszkola Miejskiego w Dynowie. Przedszkolaki żywiołowo reagowały w trakcie występu jasełkowego zatytułowanego „Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu”, stanowiąc bardzo wymagającą publiczność, której nie umknie żaden szczegół. Razem z aktorami chętnie śpiewały kolędy, zwłaszcza "Świeć gwiazdeczko mała świeć". Szczególnym zainteresowaniem obdarzyły diabły, które chętnie użyczały elementów swojego stroju do przymierzenia podczas grupowych zdjęć. Po występie przedszkolaki tradycyjnie otrzymały przygotowane słodkości, które większość z nich natychmiast wypróbowała.

Szkolna Grupa Artystyczno – Teatralna Grupa „Antrakt” z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie prezentowała także swoje umiejętności artystyczne dla nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców i swoich koleżanek i kolegów.