XI edycja konkursu interdyscyplinarnego język angielski i matematyka "Omnibus 2019"

XI edycja konkursu interdyscyplinarnego  język angielski i matematyka "Omnibus 2019"

Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie w dniach 22.05.2019r. – 23.05.2019 r. byli organizatorami XI edycji konkursu interdyscyplinarnego „OMNIBUS” pod patronatem Starosty Rzeszowskiego Pana Józefa Jodłowskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Pogórza Przemysko – Dynowskiego w kategorii język angielski i matematyka. Uczestnicy reprezentowali powiaty: brzozowski, przeworski, przemyski i rzeszowski. Celem konkursu była: popularyzacja wiedzy z zakresu matematyki i języka angielskiego, kształcenie praktycznych umiejętności uczniów, rozwój umiejętności matematycznych i językowych oraz popularyzacja czytelnictwa w języku obcym.

W konkursie rywalizowało 117 uczniów z 19 szkół przygotowanych przez 42 nauczycieli. W dniu 22 maja 2019 r. odbyła się kategoria – język angielski. Oficjalnego otwarcia konkursu dokonali: Pani Halina Cygan – Dyrektor szkoły i Pan Stanisław Tymowicz – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie. Komisja konkursowa, składająca się z nauczycieli z poszczególnych szkół podstawowych i gimnazjów, oceniła wszystkie prace, a wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce – Jagoda Radoń – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie , II miejsce – Martyna Koba – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim, III miejsce – Maja Gochna – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie, wyróżnienia: Julia Szczepan – Gimnazjum w Hyżnem, Natalia Kędra – Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni, Marek Jarocki – Zespół Szkół im. ks. prałata płk Tadeusza Dłubacza w Birczy, Gabriela Worotyłko – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku, Wiktoria Sowa – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku, Laura Lech – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie, Maria Rachwalska – Zespół Szkół w Niebocku. W czasie przerwy konkursowej uczniowie skorzystali z poczęstunku w stołówce szkolnej, zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły oraz uczestniczyli w pokazach przygotowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu.

Natomiast w dniu 23 maja 2019 r. odbyła się kategoria – matematyka, komisję konkursową również stanowili nauczyciele z poszczególnych szkół podstawowych i gimnazjów, a wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce – Jagoda Radoń – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie, II miejsce – Martyna Potoczna – Szkoła Podstawowa nr 1 w Izdebkach, III miejsce – Bartosz Janik – Gimnazjum w Hyżnem, wyróżnienia: Filip Dmitrzak – Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni, Sławomir Chorążak – Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni, Adrian Kurasz – Zespół Szkół im. 11. Karpackiej Dywizji Piechoty w Krzywczy, Dominik Kiełbasa Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Walk Chłopskich w Harcie, Julia Nowak – Publiczna Szkoła Podstawowa im. I. Krasickiego w Dubiecku, Miłosz Kowal – Szkoła Podstawowa w Łubnie, Michał Stadnik Zespół Szkół im. ks. prałata płk Tadeusza Dłubacza w Birczy.

W czasie przerwy konkursowej uczniowie skorzystali z poczęstunku w stołówce szkolnej, zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, chłopcy obejrzeli Centrum Kształcenia Ustawicznego, funkcjonujące w ZSzZ w Dynowie a dziewczyny zabiegi kosmetyczne. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, jubileuszowy egzemplarz gazetki szkolnej „Elemencik”, a szkoły i opiekunowie podziękowania. Natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursowych przepiękne nagrody ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, Dyrekcję szkoły oraz nauczycieli szkoły.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy! Uczniom, ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy za rok na XII edycję konkursu!