Pożegnanie Konsula Honorowego Niemiec w Rzeszowie

Adam Gajdek – Konsul Honorowy Niemiec w Rzeszowie pełnił tę funkcję od 2005 r., wspierając kontakty gospodarcze pomiędzy województwem podkarpackim a regionami niemieckimi oraz służył radą i pomocą obywatelom niemieckim przebywającym na terenie Podkarpackiego. Uroczyste pożegnanie konsula miało miejsce w obecności Konsula Generalnego Niemiec w Krakowie dr Michaela Groβa 20 maja 2019 r. w rzeszowskim Ratuszu. Przybyli na nie m. in. senator RP Aleksandr Bobko, przedstawiciel wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, reprezentanci samorządów, służb mundurowych, duchowieństwa, organizacji zajmujących się rozwijaniem stosunków polsko-niemieckich. Powiat Rzeszowski reprezentowała Pani Lucyna Sokołowska – Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego.

Konsul Adam Gajdek w swoim pożegnalnym wystąpieniu wspominał swoje lata pracy jako konsul, sukcesy i okoliczności w jakich powstawał konsulat honorowy. Na ręce konsula skierowano także wiele ciepłych życzeń pomyślności w nowych wyzwania zawodowych i w życiu prywatnym.

Tekst i Fot. Izabela Fac/Kancelaria Sejmiku