Jubileusz 60- lecia działalności Spółki MPDIM

W obchodach wziął udział Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, a także starostowie z województwa podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, burmistrzowie i wójtowie gmin, przedstawiciele i prezesi firm z całej Polski oraz pracownicy firmy.

MPDiM Sp. z o.o. w Rzeszowie to jedna z większych, polskich firm branży drogowej. Powstała w 1959 roku i do 1992 roku, jako miejskie przedsiębiorstwo komunalne, była jednostką urzędu miasta podległą Prezydentowi Miasta Rzeszowa.  W wyniku prywatyzacji uzyskała pełną niezależność własnościową i zaczęła szybko się rozwijać, zwiększając swoje możliwości produkcyjne i przejmując w 2000 roku Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg „DROGREM”. Atutem MPDiM jest wykwalifikowana kadra inżynieryjno-techniczna, nowoczesna baza sprzętowo-transportowa oraz najnowsze rozwiązania technologiczne, nadzorowane przez własne laboratorium drogowe, wykonujące większość niezbędnych badań w procesie budowy konstrukcji drogowych. Firma posiada certyfikat zakładowej kontroli produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych.

Wykorzystując doświadczenie zatrudnionych inżynierów, jako jedna z nielicznych podkarpackich firm, realizuje zadania inwestycyjne w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Firma działa na terenie południowo-wschodniej Polski wykonując kompleksową budowę, przebudowę dróg i ulic wraz z infrastrukturą oraz robotami towarzyszącymi. Zlecenia pozyskuje w ramach zamówień publicznych dla klientów instytucjonalnych tj. GDDKiA, Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, gmin i powiatów woj. podkarpackiego.

Budowy realizowane przez MPDiM wielokrotnie otrzymywały wyróżnienia jako "Budowy roku w województwie podkarpackim". Firma otrzymuje wiele nagród i wyróżnień branżowych, takich jak Przedsiębiorstwo Fair Play, Lider Województwa Podkarpackiego, Gazele Biznesu, Podkarpacka Nagroda Gospodarcza, Wiarygodna Firma Województwa Podkarpackiego.