12 mln zł będzie kosztowała budowa nowego magazynu coraz bardziej znanej firmy obuwniczej “Buty Jana”. Obiekt powstanie w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”.

Właścicielami marki i firmy są Katarzyna i Adam Bałdyga. To polska spółka handlowa, która dotychczas skupiała się na branży obuwia sportowego, a obecnie poszerza asortyment o odzież i akcesoria sportowe.

– Dynamiczny rozwój rynku e-commerce w obszarze, w którym się poruszamy, wymusza ciągły rozwój biznesu poprzez wprowadzanie nowych marek oraz poszerzanie asortymentu – mówi Adam Bałdyga.

Katarzyna Bałdyga dodaje, że „Buty Jana” to już nie tylko obuwie sportowe, ale również odzież sportowa i akcesoria, czyli wszystko to, co może kojarzyć się z aktywnością fizyczną.

Dynamiczny rozwój

Firma działa od 2002 r. Swoje produkty w 90 procentach sprzedaje na międzynarodowym rynku, w tym m.in. do krajów UE, wysyła je także na Ukrainę, do USA i Japonii.

W firmie pracuje 40 osób. Docelowo, w związku z planowaną inwestycją w powiatowej strefie na Dworzysku, zatrudnienie zwiększy do 60 osób. W parku, zarządzanym przez powiat rzeszowski, powstanie nowy magazyn. Jeden już jest – w Boguchwale.

Nowy magazyn na Dworzysku będzie miał ok. 4000 m kw. i będzie większy od boguchwalskiego. – Planowana inwestycja poszerzy ofertę firmy – uważa Waldemar Pijar, sekretarz powiatu rzeszowskiego, główny koordynator PNT „Rzeszów-Dworzysko”.

Budowa magazynu ma kosztować 12 mln zł. Rozwój gospodarczy tego obszaru cieszy władze powiatu. – Park utworzyliśmy właśnie po to, by inwestowały tutaj różnego typu, innowacyjne firmy, które tworzą nowe miejsca pracy – mówi Józef Jodłowski, starosta rzeszowski.

Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko”

Ma 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, lotniska w Jasionce oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy – Polska – Ukraina. Do tej pory w parku zainwestowało 25 firm. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3000 osób.