W środę 19.05.2021 r. w Sali Sesyjnej Rady Powiatu Rzeszowskiego, przy ul. Bernardyńskiej w Rzeszowie, odbyła się XXX sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego kadencji 2018-2023.

Podczas sesji podjęto między innymi uchwały w sprawie przyjęcia „Powiatowego Programu Działań na rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2021- 2025” oraz uchwały „Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2021-2025”.

W sesji uczestniczył m.in. inspektor Bogusław Kania Komendant Miejskiej Policji w Rzeszowie, oraz st. bryg. inż. Tomasz Baran Komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, którzy przedstawili sprawozdanie o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu oraz o ochronie przeciwpożarowej powiatu. Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski wraz z Przewodniczącym Powiatu Rzeszowskiego Tomaszem Wojtonem skierowali kilka słów podziękowania pod adresem służb mundurowych za codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu rzeszowskiego. Zwracali też uwagę na ważność współpracy wszystkich instytucji na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców  powiatu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z sesji na portalu e-sesja:

https://esesja.tv/transmisja/15790/sesja-rady-w-dniu-sroda-19-maja-2021.htm