Przygotuj się na wakacyjny wyjazd!

W związku z okresem wakacyjnym oraz wzmożonym ruchem wyjazdowym ZOZ Nr 2 w Rzeszowie pozostający w gestii Powiatu Rzeszowskiego wychodzi na przeciwko potrzebom mieszkańców naszego powiatu oferując wykonanie szybkiego , przesiewowego testu przeznaczonego do wykrywania obecności antygenów wirusa SARS-CoV-2 w wymazie z nosogardzieli, co jest równoważne z wykryciem w badanym materiale obecności zakaźnych cząsteczek wirusa. Test jest dopuszczony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w diagnostyce koronawirusa.

Kiedy wykonać badanie?

Test antygenowy najlepiej wykonać początkowym etapie choroby – do 5-7 dni, od pojawienia się objawów wskazujących na COVID-19, ponieważ dochodzi wówczas do intensywnego namnażania się wirusa. Negatywny wyniku testu jest istotny dla osób przekraczających granice: turystów i pracowników.

Gdzie wykonać badanie?

Test antygenowy można wykonać w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym w Rzeszowie przy ul. Fredry 9 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 11.00. Do badania nie jest wymagane skierowanie, rejestracja ani wcześniejsze przygotowanie.

Wyniki:

Ogromną zaletą testów antygenowych jest czas ich realizacji, który jest znacznie krótszy (max do 30 minut) od klasycznego testu RT-PCR (zwykle 24 godziny). Badanie antygenowe w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 pozwala na szybką identyfikację osób zakażonych w krótkim czasie. Jeżeli wynik jest dodatni, oznacza
to infekcję COVID-19. Jeżeli test antygenowy COVID-19 ma wynik negatywny, a występowały objawy koronawirusa, należy skontaktować się z lekarzem.

Oferujemy również wynik testu w języku angielskim. Wynik wpisywany jest do EWP (Ewidencji Wjazdów do Polski).Ujemny wynik testu w języku angielskim może zostać wykorzystany przez
pracowników przy przekraczaniu granicy lub okazany pracodawcy. Posiadanie ujemnego wyniku w języku angielskim może również pozwolić na przekroczenie granicy i uniknięcie kwarantanny w zależności
od aktualnych regulacji w poszczególnych krajach.

Cena testu / cena testu z wynikiem w języku angielskim : 90,00 zł.

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne

Przychodnia Specjalistyczna – Centrum Diagnostyczne w Rzeszowie ul. Fredry 9