24 lipca – w rocznicę rozpoczęcia “Akcji Burza” 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej obchodziła swoje święto.

Dzień rozpoczęcia „Akcji Burza” na Podkarpaciu został decyzja ministra obrony narodowej wyznaczony jako oficjalne święto żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 na stadionie sportowym “Podhalańczyk”, a poprzedziła je msza święta w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie. Obchodom święta podkarpackich terytorialsów towarzyszył piknik oraz liczne atrakcje dla dzieci i rodzin żołnierzy które rozpoczęły się po części oficjalnej uroczystości.

Powiat Rzeszowski podczas uroczystości reprezentował Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Zdjęcia: 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej