Uroczyste otwarcie nowego posterunku policji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie

Uroczyste otwarcie nowego posterunku policji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie

Wczoraj (02.08.2021 r.) uroczyście przekazano symboliczne klucze do nowego Posterunku Policji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie.

W uroczystości otwarcia placówki udział wzięli: Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz, Członek Zarządu Powiatu Tadeusz Pachorek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego Tomasz Wojton.

W trakcie uroczystości na ręce kierownika posterunku asp. Mateusza Jarosza, przekazany został symboliczny klucz do budynku.

Ks. dr Janusz Winiarski proboszcz Parafii pw. św. Wawrzyńca i Matki Bożej Niepokalanej w Trzcianie oraz ks. Marek Buchman – kapelan podkarpackiej policji, poświęcili nowo otwarty posterunek.

Posterunek wyposażony jest w nowoczesną serwerownię, całodobowy monitoring i posiada zaplecze, niezbędne dla pełniących tam służbę funkcjonariuszy. Jest tu dyżurka i poczekalnia, pokoje służbowe, pokój socjalny, szatnia i sanitariaty. Pracę na posterunku rozpoczęło 9 policjantów.

Dzięki nowemu posterunkowi znacznie wzrośnie bezpieczeństwo w gminie Świlcza a mieszkańcy powiatu rzeszowskiego będą mogli liczyć na wsparcie nowych funkcjonariuszy.