Ukazała się książka o historii parafii w Lutoryżu

Na rynku wydawniczym ukazała się kolejna książka związana z historią miejscowości powiatu rzeszowskiego: „Parafia Lutoryż 1957-2017. Historia i współczesność” autorstwa Rafała Białoruckiego. To bardzo cenna i potrzebna publikacja dla miłośników regionalnej przeszłości.

Nowa publikacja liczy 200 stron, bogato ilustrowanych archiwalnymi fotografiami. Zawiera wiele ciekawych informacji dotyczących historii nie tylko parafii, ale również Lutoryża, którego dzieje sięgają drugiej połowy XIV wieku. W książce przedstawione zostały także lokalne legendy i zabytki, wydarzenia społeczne, relacje i wspomnienia.

Autor książki – Rafał Białorucki – jest mieszkańcem Boguchwały, regionalistą, autorem licznych publikacji i wydawnictw książkowych popularyzujących lokalną historię, jest też od dwóch kadencji Radnym Powiatu Rzeszowskiego.

(j)