Nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility w powiatowym Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”

Nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility w powiatowym Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”

W dniu 7 października br. miało miejsce otwarcie nowego zakładu produkcyjnego Phoenix Contact E-Mobility – firmy działającej w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. Phoenix Contact E-Mobility jest firmą specjalizującą się w elektromobilności.

W uroczystości wziął udział Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski reprezentujący Powiat Rzeszowski, który utworzył i uzbroił ten, cieszący się ogromnym zainteresowaniem, teren inwestycyjny.

Nowy zakład o powierzchni 15 tys.został wybudowany przez firmę Panattoni. Aktualnie zakład wyposażony jest w osiem linii produkcyjnych, a do końca roku ma być ich już dziesięć. Firma działa w bardzo szybko rozwijającej się branży. Dla przykładu, w Europie, w pierwszej połowie 2021 r. udział nowo zarejestrowanych pojazdów elektrycznych wzrósł ponad dwukrotnie w porównaniu do ubiegłego roku. Dynamicznie rozwija się prywatna i publiczna infrastruktura ładowania, co wpływa na wzrost sprzedaży kabli do ładowania AC.

Dobrze rozwinięta infrastruktura oraz atrakcyjna lokalizacja Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” sprawia, że zakład ten będzie ważnym miejscem w sieci produkcyjnej Phoenix Contact e-mobility.

Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” to atrakcyjny teren inwestycyjny o powierzchni 83,42 ha, przygotowany przez powiat rzeszowski. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy -Polska- Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 30 przedsiębiorstw, które zakupiły 56 działek o łącznej powierzchni 47 ha. Wartość inwestycji ulokowanych w parku to blisko 516 mln zł. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3 tysiące osób.