Nowy samochód dla strażaków OSP Łąka

Wicestarosta Powiatu Rzeszowskiego Marek Sitarz w dniu 17 października br. wziął wczoraj udział w uroczystym poświęceniu nowego pojazdu bojowego dla druhów z OSP Łąka. Samochód wart 830 tys. zł będzie służył mieszkańcom gminy Trzebownisko.

Jednostka OSP Łąka jest w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym. Strażacy z tej jednostki są wzywani do działań ratowniczych o zasięgu powiatowym. Często niosą pomoc uczestnikom wypadków, do których dochodzi na autostradzie A4. Nowoczesny pojazd, który trafił do OSP Łąka z pewnością przyczyni się do poprawienia bezpieczeństwa w gminie Trzebownisko oraz w Powiecie Rzeszowskim.

Oprócz wicestarosty w uroczystościach uczestniczył Wójt Gminy Trzebownisko Lesław Kuźniar wraz ze swoim zastępcą Sławomirem Poradą, który jest czynnym strażakiem ochotnikiem. To głównie dzięki wsparciu władz gminy pojazd będzie służył mieszkańcom Łąki. Aby auto dobrze funkcjonowało jego poświęcenia dokonał ks. proboszcz Andrzej Buchowski. Strażacy z Łąki wyjeżdżają na akcje średnio około 30 razy do roku.

Woj.