Uroczyste otwarcie Pracowni Rezonansu Magnetycznego w ZOZ Nr 2 w Rzeszowie

Dziś (22.10.2021 r.) odbyła się uroczystość otwarcia nowej zmodernizowanej Pracowni Rezonansu Magnetycznego w ZOZ Nr 2 w Rzeszowie.

Wysokospecjalistyczny aparat Ingenia Ambition 1,5 T X uruchomiony został we wrześniu br., zastępując stary, dziesięcioletni rezonans. Jego montaż trwał około sześciu tygodni, od niedawna wykonywane są na nim badania. To jedyne tej klasy urządzenie w Polsce i prawdopodobnie jedno z nielicznych w Europie.

Ulepszanie usług zdrowotnych było i jest dla Powiatu Rzeszowskiego priorytetem. Zwłaszcza teraz, w czasie gdy sektor służby zdrowia mierzy się z bezprecedensowym wyzwaniem jakim jest pandemia Covid-19, tego rodzaju okazje potrafią przepełnić niezwykłym optymizmem.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz wraz z Dyrektorem Naczelnym ZOZ Nr 2 w Rzeszowie Aleksandrem Pankiem oraz Zastępcą Dyrektora ds. Organizacyjno-Personalnych Ewą Skoczyńską.