25 lat Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zgłobniu

Początkiem listopada 1996 roku dzięki staraniom Stowarzyszenia został uruchomiony Warsztat Terapii Zajęciowej w Zgłobniu. Placówka ta świadczy terapię zajęciową dla 36 osób w 7 pracowniach: gospodarstwa domowego, poligraficzno – introligatorskiej, hafciarskiej, krawieckiej, plastycznej, stolarskiej, ogrodniczo – ceramicznej. Dodatkowo prowadzona jest rehabilitacja w zakresie: usprawnienia ruchowego,  zajęć w zakresie doradztwa zawodowego, zajęć sportowych, ćwiczeń samoobsługowych, katechezy, zajęć dydaktycznych, logopedycznych, psychologicznych i kulturalnych.

Uczestnicy Warsztatu codziennie korzystają z rehabilitacji zawodowej, społecznej, edukacyjnej i medycznej, mają możliwość rozwijania swoich uzdolnień, talentów artystycznych, plastycznych, sportowych i innych. Zdobywają umiejętności życia codziennego, nawiązywania kontaktów interpersonalnych oraz aktywnie uczestniczą w życiu społecznym. Dzięki wykształconym i kompetentnym pracownikom, przyjaznej atmosferze i przychylności społecznej czynią Oni postępy w rozwoju intelektualnym, rozwijają własną sprawność fizyczną oraz odnoszą znaczące sukcesy i wyróżnienia w wielu dziedzinach życia.

Funkcjonowanie Stowarzyszenia i WTZ jest możliwe dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a także Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Gminy w Boguchwale oraz życzliwych darczyńców.

Gratulujemy pięknego jubileuszu!