STANOWISKO W SPRAWIE AGRESJI FEDERACJI ROSYJSKIEJ NA UKRAINĘ

STANOWISKO

RADY POWIATU RZESZOWSKIEGO

W SPRAWIE AGRESJI FEDERACJI ROSYJSKIEJ NA UKRAINĘ

W związku z rozpoczętą w dniu 24 lutego 2022 r. inwazją wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę Rada Powiatu Rzeszowskiego zdecydowanie potępia ten akt agresji.

Stanowczo sprzeciwiamy się naruszeniu granic wolnej i suwerennej Ukrainy, co zburzyło istniejący od wielu lat pokój w Europie i zagroziło bezpieczeństwu międzynarodowemu. Z całą mocą potępiamy ataki na ludność cywilną, w tym kobiety i dzieci oraz niszczenie dóbr kultury.

W pełni solidaryzujemy się z Narodem Ukraińskim, wyrażamy głębokie uznanie i szacunek dla niezłomnej woli walki i gotowości do poświęcenia życia w obronie Ojczyzny.

Przekazujemy także wyrazy uznania i wdzięczności tym wszystkim, którzy spieszą z pomocą humanitarną i w jakikolwiek sposób pomagają uchodźcom, jednocześnie deklarujemy gotowość do kontynuowania tej pomocy i udzielenia wsparcia naszym sąsiadom z Ukrainy w tych trudnych chwilach.

Rzeszów, 10 marca 2022 r.