Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka

Dziś w Rzeszowie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka zostały połączone ze 150 – leciem Rzeszowskiej Straży Pożarnej. W uroczystości udział wziął Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Tegoroczne Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka nabrały szczególnego wymiaru, bowiem odbyło się w 150-lecie Rzeszowskiej Straży Pożarnej. Uroczystości rozpoczęły się  eucharystią w Kościele Farnym w Rzeszowie, na którą – oprócz rzeszy strażaków – przybyły liczne reprezentacje i poczty sztandarowe służb: wojska, policji. Mszę Św. w intencji strażaków, odprawił ks. bp Jan Wątroba.

Następnie, zaproszeni goście udali się na plac Farny. Tutaj odbyły się główne uroczystości, które rozpoczęto uroczystym apelem, następnie miało miejsce odznaczenie sztandaru Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie. Niezwykle ważną częścią święta strażaków było wręczenie awansów i odznaczeń na wyższe stopnie służbowe,

Uroczyści zakończyła defilada pododdziałów pieszych i zmotoryzowanych.

W imieniu Zarządu i Rady Powiatu Rzeszowskiego

składamy serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za pracę

i szereg ważnych dokonań na rzecz mieszkańców Podkarpacia.

Życzymy, aby pomoc niesiona drugiemu człowiekowi

stała się źródłem osobistej satysfakcji, a 150 lat strażackich tradycji

istotną częścią historii naszego regionu.