150 lat Rzeszowskiej Straży Pożarnej

Na 2022 rok przypada 150 rocznica funkcjonowania Straży Pożarnej na Rzeszowszczyźnie. Z tej okazji, dziś (23.06.2022 r.), przy ulicy Mickiewicza w Rzeszowie odbyły się uroczystości mające upamiętnić ten piękny jubileusz.

W obecności funkcjonariuszy Wojewódzkiej oraz Miejskiej Komendy Straży Pożarnej w Rzeszowie, a także zaproszonych znamienitych gości, dokonano odsłonięcia pamiątkowej tablicy oraz muralu ufundowanych specjalnie z tej okazji.

Na uroczystości, reprezentując Starostę Rzeszowskiego, obecna była Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego Lucyna Sokołowska

Dzisiejsze wydarzenie było jednocześnie okazją do wręczenia odznaczeń i medali. Okolicznościowy medal, będący wyrazem uznania dla Powiatu Rzeszowskiego za wieloletnią udaną współpracę odebrała również Pani Lucyna Sokołowska. Warto wspomnieć, iż dzisiejsze wydarzenie jest częścią większych obchodów 150 lat Rzeszowskiej Straży Pożarnej. Patronat Honorowy nad obchodami objął Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.