Starosta Rzeszowski patronem obchodów 75-lecia Dynovii Dynów

Starosta Rzeszowski patronem obchodów 75-lecia Dynovii Dynów

Lipiec i sierpień upłyną w Dynowie pod znakiem jubileuszu 75-lecia działalności miejscowego klubu sportowego Dynovia. W zeszłym roku świętowanie nie było możliwe z powodu pandemii, huczne obchody przewidziano więc na ten rok. Jednym z patronów jubileuszu jest starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Początki zorganizowanego, powojennego sportu w Dynowie sięgają 1946 roku, gdy pod szyldem Dynovii powstała sekcja siatkówki, w kolejnych miesiącach dochodziły kolejne sekcje, zaś w 1948 roku oficjalnie zarejestrowany został tu Ludowy Zespół Sportowy, dzisiaj jeden z najstarszych w regionie.

W minionych dziesięcioleciach funkcjonowało w klubie wiele sekcji, chociażby męskiej i żeńskiej siatkówki, bokserska, narciarska, biathlonowa, piłki ręcznej, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, szachowa oraz futbolowe. W latach 50. XX wieku szczególne sukcesy odnosili dynowscy pięściarze.

Okres transformacji ustrojowej mocno uderzył w mniejsze kluby, także w Dynovię, która zmuszona była do zawieszenia większości sekcji. Klub na szczęście przetrwał, prężnie działa sekcja piłki nożnej z drużyną seniorską grającą w A-klasie i grupami młodzieżowymi, gdzie trenuje około 160 juniorów i młodzików.

Obchody rozpoczną się już w piątek, 1 lipca, o godzinie 11 w Domu Strażaka przy ulicy Szkolnej, gdzie spotkają się przedstawiciele różnych pokoleń zawodników i działaczy Dynovii, sponsorzy i przedstawiciele lokalnych władz oraz instytucji. # lipca w kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Dynowie odbędzie się zaś msza święta w intencji osób dawniej i dzisiaj związanych z Dynovią. 9 lipca zaplanowano w Domu Strażaka z kolei Bal Jubileuszowy.

Obchodom towarzyszyć będą również liczne imprezy i turnieje drużyn młodzieżowych. Planowany jest także mecz drużyny seniorów z jednym z zespołów grających w wyższej lidze rozgrywkowej.

sj

Fot. Dynovia Dynów

Dynovia Dynów
Dynovia Dynów