Święto 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

Dzień 26 lipca został decyzją ministra obrony narodowej ustanowiony świętem 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Z tej okazji w dniu wczorajszym odbyła się Msza Święta polowa oraz uroczyste złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej w Rzeszowie.

Dziś – w rocznicę Akcji “Burza” – uroczystości przeniosły się przed budynek Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie odbył się uroczysty apel połączony z piknikiem wojskowym.

Dzisiejsze obchody były jednocześnie okazją do uhonorowania podkarpackich terytorialsów oraz osób związanych z brygadą medalami, statuetkami oraz wyróżnieniami. Wśród uhonorowanych znalazł się również, obecny na uroczystości, Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, który otrzymał z rąk Pułkownika Michała Małyski – Dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, pamiątkową statuetkę.