Wojewódzkie obchody Święta Policji na Podkarpaciu

Wojewódzkie obchody Święta Policji na Podkarpaciu

Tegoroczne wojewódzkie obchody Święta Policji rozpoczęły się uroczystym apelem na Placu Farnym w Rzeszowie. W uroczystości wziął udział Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Dzisiejsze obchody, poprzedziła Msza św. w Kościele farnym w Rzeszowie, w intencji podkarpackich policjantów i pracowników Policji.

Następnie uroczystości przeniosły się na Plac przed kościołem, gdzie podczas uroczystego apelu z udziałem, komendanta głównego policji, kierownictwa podkarpackiej Policji i władz wojewódzkich, wyróżniono funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, wręczając im awansy i wyróżnienia na wyższe stopnie policyjne. Dzisiejsze święto było jednocześnie okazją do wręczenia odznaczeń za Zasługi dla Policji. Brązowym Medalem została uhonorowana Pani Dorota Tarańska – Klęsk Dyrektor Zespołu Szkół w Tyczynie.

Wojewódzkie obchody Święta Policji swą obecnością zaszczycili przedstawiciele władz administracji rządowej i samorządowej. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych – wojska, państwowej straży pożarnej, straży granicznej i służby więziennej.

Dzisiejszy dzień był też okazją, by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich służbę, zaangażowanie oraz trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom województwa.