Wsparcie dla strażaków ochotników z Zabratówki

Ten rok jest dobrym rokiem dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabratówce w gminie Chmielnik, którzy wzbogacili się m.in. o nowe samochody, budynek garażowy oraz dodatkowy sprzęt. W uroczystości z tej okazji brali udział m.in. Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz wojewoda podkarpacka Ewa Leniart.

Tegoroczne nabytki to m.in. samochody GBARt Renault Range D16 / PS Szczęśniak i GLM Opel Movano /Dragon oraz sprzęt podręczny przekazany strażakom-ochotnikom z Zabratówki w zamian za ten, który został wysłany z pomocą na Ukrainę. Dzięki temu „odmłodzony” i zwiększony został potencjał tutejszej jednostki.

W tym roku również przy miejscowej remizie oddano do użytku nowy garaż. Jest to nowoczesny obiekt, który posiada jedno pełnowymiarowe stanowisko garażowe, magazyn, toaletę oraz szatnię. Budynek wyposażony jest we wszystkie media, wyciąg spalin i instalację fotowoltaiczną. Wartość inwestycji wyniosła 588 382,71 zł. i w całości zadanie zostało sfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dodatkowo w ramach funduszu sołeckiego zakupiono szafki na wyposażenie szatni, ich wartość wyniosła 7 529,96 zł.

Sj

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki