"Mały Katyń" - Uroczystości w turzańskim lesie.

W niedzielę w lesie niedaleko Sokołowa Małopolskiego miało miejsce podniosłe wydarzenie. Uczczono tam bowiem tragiczną 78 rocznicę mordu na żołnierzach Armii Krajowej, wcześniej przetrzymywanych w obozie w pobliskiej Trzebusce. Dziś ten turzański las, nazywany jest “Małym Katyniem”. Na podstawie różnych relacji oszacowano, że zostało tam zamordowanych od ponad 200 do nawet 600 osób.

Pierwsze uroczystości upamiętniające ofiary turzańskiego lasu odbyły się w 1988 roku. Rok później powstał społeczny komitet zabezpieczenia grobów w Turzy. Pomnik postawiono w roku 1995. Uroczystą Mszę Świętą Polową odprawił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Kazimierz Górny. W trakcie niedzielnych uroczystości w Turzy Powiat Rzeszowski reprezentowali Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Wojton oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jerzy Bednarz.