Uroczystości w Kalwarii Pacławskiej

W środę (28.09) w Kalwarii Pacławskiej odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą pamięci dwóch policjantów – Jana Jurysty z Pacławia i  Edwarda Misińskiego z Nowosiółek – ofiar sowieckiej Zbrodni Katyńskiej w 1940 roku. Na uroczystości obecny był Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, który złożył pod tablicą symboliczną wiązankę kwiatów.

Środowe uroczystości były jednocześnie okazją to wręczenia odznaczeń Pro Patria – przyznawanych za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. To właśnie tym prestiżowym odznaczeniem uhonorowane zostało Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Zespole Szkół w Tyczynie. W Kalwarii Pacławskiej obecna była liczna grupa młodzieży reprezentująca szkołę, która wystawiła również swój poczet sztandarowy. Odznaczenie z rąk wicewojewody Jolanty Sawickiej oraz Prezesa IPN dr. Karola Nawrockiego odebrała Dyrektor Zespołu Szkół w Tyczynie – Pani Dorota Tarańska-Klęsk.