IV Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej o Puchar Starosty Rzeszowskiego "W hołdzie Niepodległej" rozstrzygnięty

IV Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej o Puchar Starosty Rzeszowskiego "W hołdzie Niepodległej" rozstrzygnięty

W dniach 7- 8 października 2022 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbyła się IV edycja Turnieju Strzeleckiego o Puchar Starosty Rzeszowskiego ” W hołdzie Niepodległej”. W pierwszym dniu rywalizowały ze sobą szkoły prowadzone przez Powiat Rzeszowski, natomiast w sobotę zmierzyło się ze sobą 11 drużyn reprezentujących służby mundurowe, różne instytucje, stowarzyszenia, grupy zawodowe. Turniej został objęty honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego Józefa Jodłowskiego.

Ideą turniejowych zmagań jest popularyzacja strzelectwa sportowego w naszym regionie, integracja różnych środowisk, podnoszenie umiejętności strzeleckich, propagowanie strzelectwa sportowego jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu, a także uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W pierwszym dniu w zawodach wzięło udział 6 czteroosobowych zespołów z następujących szkół: Zespół Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie, Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim, Zespół Szkół w Tyczynie, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Rzeszowie, Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. S. Wyszyńskiego w Dynowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. Każdy uczestnik oddał 5 strzałów próbnych i 10 ocenianych z broni i stanowiska wylosowanego wcześniej. O końcowym wyniku decydowała suma punktów uzyskana przez wszystkich członków drużyny Przybyłych na zawody gości w imieniu Starosty Rzeszowskiego oraz swoim powitała dyrektor szkoły Elżbieta Klaczak- Łach a następnie dokonała oficjalnego otwarcia turnieju. Zasady zawodów i regulamin strzelnicy przedstawili uczestnikom prowadzący strzelanie instruktorzy -pani Beata Trzyna i pan Bogdan Peszek. Po tych czynnościach przystąpiono do zawodów. Rywalizacja wywołała wiele emocji ale przebiegała w bezpiecznej, spokojnej i przyjemnej atmosferze. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

W kategorii szkól prowadzonych przez Powiat Rzeszowski kolejne miejsca zajęły:

 • I miejsce drużyna klas OPW Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
 • II miejsce drużyna z Zespołu Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie
 • III miejsce drużyna z Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim
 • IV miejsce drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rzeszowie
 • V miejsce drużyna z Zespołu Szkół w Tyczynie
 • VI miejsce drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

W kategorii najlepszy strzelec – dziewczyna najwięcej punktów zdobyła uczennica Malena Majka z ZS w Sokołowie Małopolskim, natomiast w kategorii chłopców Krystian Witek, uczeń ZSTW w Trzcianie.

W drugim dniu do turnieju przystąpiło 11 drużyn.

Wyniki sobotniej rywalizacji przedstawiają się następująco:

 • I miejsce Jednostka Strzelecka 1914 z Sokołowa Małopolskiego
 • II miejsce Stowarzyszenie Old Boys z Dynowa
 • III miejsce Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
 • IV miejsce 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej w Rzeszowie
 • V miejsce Nadleśnictw Dynów ( mężczyźni)
 • VI miejsce Komisariat Policji w Dynowie
 • VII miejsce Towarzystwo Gimnastyczne „ Sokół” z Dynowa
 • VIII miejsce nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie
 • IX miejsce Stowarzyszenie Aktywny Dynów
 • X miejsce Towarzystwo Sportowe Dynovia Dynów
 • XI miejsce Nadleśnictwo Dynów ( kobiety)

W kategorii najlepszy strzelec – kobieta najwięcej punktów zdobyła Malena Majka reprezentująca Jednostkę Strzelecką 1914 z Sokołowa małopolskiego, natomiast w kategorii najlepszy strzelec – mężczyzna najwięcej punktów zdobył Maciej Grześków z Nadleśnictwa Dynów.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i medale, najlepsi strzelcy pamiątkowe statuetki, wszyscy uczestnicy turnieju dyplomy i okazjonalne medale ufundowane przez Powiat Rzeszowski oraz Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

Podczas turnieju uczestnicy nie biorący udziału w strzelaniu mieli możliwość spędzania czasu na grze w piłkarzyki, tenisa stołowego, szachy, warcaby, bilard stołowy, lotki. Gospodarze turnieju przygotowali dla wszystkich wojskową grochówkę oraz szwedzki stół pełen przepysznych przekąsek i słodkości, z którego wszyscy mogli korzystać od początku do końca zawodów.

Dyrektor Szkoły Elżbieta Klaczak-Łach składa serdeczne podziękowania Panu Józefowi Jodłowskiemu Staroście Rzeszowskiemu za objęcie honorowym patronatem turnieju oraz Zarządowi Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie inicjatywy i przeznaczenie środków na organizację zawodów. Podziękowania kieruje również do swoich pracowników, którzy w różny sposób przyczynili się do tego, by turniej odbył się zgodnie z regulaminem i przebiegał w miłej atmosferze.

Organizatorzy jeszcze raz gratulują zwycięskim drużynom oraz wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałą rywalizację oraz niezapomnianą atmosferę i w imieniu Starosty Rzeszowskiego oraz swoim zapraszają do Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie za rok na V edycję turnieju.