Trwa remont odcinka drogi krajowej nr 19

Do 15 listopada potrwa remont odcinka drogi krajowej nr 19 na pograniczu powiatów rzeszowskiego i strzyżowskiego. W związku z tym występują utrudnienia w ruchu, obowiązuje sterowany ręcznie ruch wahadłowy, ograniczenie prędkości oraz zakaz wyprzedzania.

Prace rozpoczęły się 10 października. Obejmują one wymianę nawierzchni, remont poboczy i chodników oraz wykonanie nowego oznakowania poziomego. Roboty prowadzone są na odcinku Zarzecze – Babica, od skrzyżowania z droga powiatową 1405R Zarzecze – Tyczyn do skrzyżowania z drogą powiatową 1411R Babica – Lubenia (od km 207+300 do km 209+100). Już przeprowadzono wzmocnienie podbudowy na odcinkach przełomowych, teraz trwa układanie nowej nawierzchni.

Roboty prowadzone są na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ich koszt wynosi ok. 2,5 mln zł.

sj