Uroczysta gala rozdania nagród w powiatowym konkursie plastycznym

W dniu 29.10.2022 r., w Bibliotece Publicznej w Tyczynie, odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w powiatowym konkursie plastycznym „Wanda Rutkiewicz – wybitna polska himalaistka i inne słynne Polki na przestrzeni dziejów”. Konkurs skierowany jest do najmłodszych czytelników bibliotek samorządowych z terenu powiatu rzeszowskiego. Odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego, który przyznaje trzy nagrody specjalne, po jednej w każdej kategorii wiekowej. W tegorocznej edycji konkursu Nagrodę Specjalną Starosty Rzeszowskiego otrzymali:

1. Oliwia Drożdż
  2. Gabriel Ważny
  3. Paulina Gawron

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o życiu i sportowych dokonaniach znakomitej polskiej himalaistki,  a także podkreślenie wkładu Polek w rozwój życia kulturalnego oraz gospodarczego w Polsce i na świecie. Konkurs sprzyja także propagowaniu rozwoju osobistego dzieci i młodzieży, rozwija ich kreatywność, wrażliwość oraz wyobraźnię. Jego organizatorem jest WiMBP w Rzeszowie.

Fot. Biblioteka Publiczna w Tyczynie