Wspomniano ofiary stanu wojennego

Dziś – 12 grudnia – w wigilię rocznicy stanu wojennego w Rzeszowie odbyły się uroczystości mające przypominać o wszystkich ofiarach oraz represjonowanych tamtego okresu. W tej intencji w Kościele Farnym pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie odprawiona została Msza Święta, po której złożono symboliczne znicze oraz wiązanki kwiatów.

Z ramienia Rady i Zarządu Powiatu Rzeszowskiego na uroczystościach obecni byli: Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Wicestarosta Marek Sitarz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Wojton.

Po tej podniosłej części uroczystości, zaproszeni goście udali się do sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej, gdzie zaplanowano V Kongres Osób Represjonowanych, Działaczy Solidarności i Kombatantów.