Otwarto pływalnię na ul. Matuszczaka w Rzeszowie

Po trwającej kilka lat gruntownej przebudowie w poniedziałek – 12 grudnia – oficjalnie otwarta została pływalnia zlokalizowana przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie.

–Ten obiekt jest jednym z najlepszych, jak nie najlepszym na naszym kontynencie. Jest wszechstronny – mówiła obecna na otwarciu Otylia Jędrzejczak, prezes Polskiego Związku Pływackiego.

Basen przy ul. Matuszczaka spełnia obecnie wszelkie warunki do tego, aby stać się centrum przygotowań dla kadry narodowej czy organizacji zawodów o randze europejskiej i światowej.

W strefie przeznaczonej do skoków jest pięć wież (1 m, 3 m, 5 m, 7,5 m i 10 m) i dwie trampoliny na wysokości 1 m i 3 m. Niecka basenu ma 30 m długości i 25 m szerokości i od 1,8 m do 5 m głębokości.

Na uroczystym otwarciu pływalni obecna była Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego Lucyna Sokołowska.

Zdjęcia: Archiwum UM Rzeszowa/Grzegorz Bukała