Sukces Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”

Sukces Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”

Zespół Szkół w Sokołowie Młp. znalazł się w gronie 30 laureatów konkursu „PROJEKT: SZKOŁA!” organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Eurpejskich VII”.

W ramach akcji zgłoszone placówki otrzymały pakiet materiałów edukacyjnych, na podstawie których Pani Katarzyna Walicka przeprowadziła tytułowe Lekcje o Funduszach Europejskich. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był rozwój lokalny. Uczniowie dowiedzieli się czym jest rozwój lokalny, w jaki sposób rozwijają się ich miejscowości, a także poznali sposoby wyrażania swoich potrzeb jako mieszkańców.

Założeniem projektu było zachęcenie uczniów do angażowania się w rozwój swoich miejscowości. W ramach projektu można było wziąć udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”, w którym należało zgłosić ciekawy pomysł na inwestycję w szkole lub jej okolicy.

Zespół w Sokołowie Młp. otrzymał nagrodę w postaci monitora interaktywnego w komplecie z głośnikami, a nauczycielka nagrodę rzeczową.