XV Międzyszkolny Konkurs Bożonarodzeniowy „Radosne święta - twórcze święta” w LO w Dynowie

10 stycznia 2023 roku w auli dynowskiego liceum odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w XV Międzyszkolnym Konkursie Bożonarodzeniowym „Radosne święta – twórcze święta”. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Rodzi się miłość”.

Konkurs przebiegał w czterech kategoriach – plastycznej, literackiej, muzycznej, obejmował też quiz wiedzy o Bożym Narodzeniu. Wzięło w nim udział 69 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych regionu rzeszowskiego.

Na konkurs plastyczny młodzież nadesłała 38 prac, na konkurs literacki wpłynęło 10 prac, w quizie wzięło udział 9 uczniów, a w konkursie muzycznym zmierzyło się 10 uczestników. Jury w składzie : p Jolanta Pyś- Miklasz, p. Maria Radoń i p. Grażyna Paździorny (kat. literacka), p. Ewa Czyżowska, p. Grażyna Paździorny, p. E. Hadam (kat. plastyczna), ks. Robert Ryba, p.D. Kusińska (kat. quiz wiedzy o Bożym Narodzeniu) oraz p. Andrzej Kędzierski, p. G. Malawska, p. Janusz Kędzierski (kat. muzyczna), po trudnych wyborach wyłoniło zwycięzców konkursu.

Poniżej szczegółowe wyniki konkursu.

Kategoria plastyczna:

szkoły podstawowe:

• I miejsce – Maja Hadam- Publiczna Szkoła Podstawowa nr1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie
  • II miejsce – Aleksander Myćka- Szkoła Podstawowa w Łubnie
  • III miejsce – Rafał Buczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa nr1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie

wyróżnienie:

• Szczepan Juras- Publiczna Szkoła Podstawowa nr1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie
  • Artur Gratkowski- Publiczna Szkoła Podstawowa nr1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie
  • Filip Żebrowski- Szkoła Podstawowa w Łubnie
  • Daryna Pochylińska – Szkoła Podstawowa w Ulanicy

– szkoły ponadpodstawowe

• I miejsce – Jadwiga Nowak- Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie
  • II miejsce – Alicja Kowal – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie
  • III miejsce – Liwia Radoń – Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie

• Monika Jaskot- Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim
  • Kamila Kijowska– Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie
  • Iwona Hadam- – Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie

W kategorii literackiej:

– szkoły podstawowe:

• I miejsce – Michał Rubin – Szkoła Podstawowa im. J. Słowackiego w Babicach
  • II miejsce – Adrian Bosak – Szkoła Podstawowa im. J. Słowackiego w Babicach
  • III miejsce – Julia Martyn – Szkoła Podstawowa im. J. Słowackiego w Babicach

Julia Kałamucka – Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Hłudnie

Jakub Szpiech – Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Hłudnie w Hłudnie

– szkoły średnie:

• I miejsce – Mateusz Ciećko – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie
  • I miejsce – Maja Oleksa – Skubisz– Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie
  • II miejsce – Aleksandra Dziamara – Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu
  • III miejsce – Gabriela Chorążykiewicz – Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie

wyróżnienie – Piotr Nowak– Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

W kategorii „Quiz wiedzy o Bożym Narodzeniu” :

• I miejsce – Amelia Baran – Szkoła Podstawowa w Pawłokomie
  • I miejsce – Lidia Bujdasz – Szkoła Podstawowa w Pawłokomie
  • II miejsce – Aleksander Myćka – Szkoła Podstawowa w Łubnie
  • III miejsce – Emilia Such – Szkoła Podstawowa w Pawłokomie

W kategorii muzycznej:

• I miejsce – Alicja Sacharzec – Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie
  • II miejsce – Karolina Cicirko – Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu
  • III miejsce – Sylwia Pałac – Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie

Licznie zebranych w auli powitała dyrektor szkoły Elżbieta Klaczak – Łach, przedstawiając założenia konkursu i jego historię. Podkreśliła, że tegoroczną edycję honorowym patronatem objęli: Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Radio Via i Radio Fara. Następnie pani dyrektor oraz jurorzy komisji konkursowych wręczyli laureatom nagrody oraz podziękowania dla nauczycieli i szkół biorących udział w konkursie.. Po części oficjalnej uczestnicy gali obejrzeli ciekawy spektakl w wykonaniu uczniów liceum, wyreżyserowany prze pana Wojciecha Tarnawskiego, nauczyciela szkoły, pod tytułem „Wigilia protest song”. Sztuka dostarczyła wszystkim wielu wzruszeń i z pewnością skłoniła do głębszych refleksji na temat roli człowieka w świecie natury.

Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły złożyła podziękowania wszystkim sponsorom konkursu- Starostwu Powiatowemu w Rzeszowie, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dynowie, pani Ewie Hadam, Radnej Powiatu Rzeszowskiego, pani Ewie Czyżowskiej właścicielce pracowni rzemiosła artystycznego „Wierzbinowe cuda”, panu Grzegorzowi Łyskowi, właścicielowi sklepu muzycznego „ Gama” w Rzeszowie oraz Piekarni- Cukierni „Genesis” z Bachórza, a także złożyła wszystkim noworoczne życzenia.

Po części oficjalnej, wszyscy obecni na gali, mieli możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej, robienia pamiątkowych zdjęć, oglądania konkursowych prac i delektowania się przygotowanymi słodkościami.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania uczniom, nauczycielom, szkołom, które wzięły udział w konkursie, jurorom za pracę w komisjach konkursowych, wszystkim sponsorom oraz uczniom liceum za pomoc w przygotowaniu uroczystości i serdecznie zapraszają na kolejną XVI edycję konkursu za rok.