Konkurs o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP dla Kół Gospodyń Wiejskich

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Piotr Ćwik, informuje, że 12 stycznia br. rozpoczął się nabór do trzeciej odsłony Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Tematem przewodnim tej edycji będą „Polskie zwyczaje żniwne i dożynkowe”. Konkurs zainicjowany przez Małżonkę Prezydenta RP – Agatę Kornhauser-Dudę, został objęty Jej Honorowym Patronatem. Adresatami Konkursu, podobnie jak w ubiegłych latach są: Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich.

Nabór do Konkursu zakończy się 12 marca br. Wzorem poprzednich edycji, etap wojewódzki odbędzie się w formule online, natomiast etap ogólnopolski planowany jest jako wydarzenie stacjonarne w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego, z udziałem Małżonki Prezydenta RP. Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich 2023 w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Rzeszowskiego.

Regulamin, kartę zgłoszeniową oraz formularze konkursowe można odnaleźć na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP, pod adresem:

www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/inicjatywy/konkurs-dla-kol-gospodyn-wiejskich-o-nagrode-malzonki-prezydenta-rp