Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych w Rzeszowie

Zgodnie z zarządzeniem Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 3 marca 2011 r. dzisiejszy dzień (1 marca) ustanowiony został Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchodzimy go w rocznicę stracenia siedmiu przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, co miało miejsce w 1951 roku.

Dlatego właśnie dziś, przed Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych przy alei Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie, odbyły się uroczystości poświęcone pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Dla uczczenia tej podniosłej rocznicy wieniec kwiatów pod pomnikiem złożyli: Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego Tomasz Wojton.