III edycja konkursu DACHL SMART w Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie

W dniu 9 marca w Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie odbył się III Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACHL SMART. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objął Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz Konsul Honorowa Republiki Federalnej Niemiec w Rzeszowie dr Agnieszka Buk.

Test sprawdzający wiedzę o krajach niemieckojęzycznych pisało trzydziestu ósmoklasistów z trzynastu szkół podstawowych Powiatu Rzeszowskiego, co świadczy o sporym zainteresowaniu konkursem. Gratulujemy sukcesów zwycięzcom oraz ich opiekunom.

Laureatami zostali: Patryk Chyłek (SP 15 w Rzeszowie) – I miejsce Adrian Pająk (SP 15 w Rzeszowie) – II miejsce Piotr Jandziś (SP w Świlczy) – III miejsce

Wyróżnienia otrzymały: Róża Trojanowska (SP w Chmielniku) Emilia Bieniek (SP w Malawie) Julia Kozłowska (SP w Chmielniku)