Medal za "Zasługi dla Policji" dla Starosty Rzeszowskiego podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji

Medal za "Zasługi dla Policji" dla Starosty Rzeszowskiego podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji

19 lipca 2023 roku jest tegoroczną datą Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Rzeszowie. 

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele farnym w intencji policjantów i pracowników policji, a bezpośrednio po niej obchody przeniosły się na Plac Farny w Rzeszowie. 

W tym dniu Powiat Rzeszowski reprezentował Starosta Rzeszowski – Józef Jodłowski, który otrzymał wyjątkowe wyróżnienie jakim jest uhonorowanie srebrnym medalem „Za Zasługi dla Policji. Odznaczenie w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczyła Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki. 

Wszyscy zebrani mogli obserwować złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości, podniesienie flagi czy odsłuchać odegranie hymnu państwowego.

W kolejnym etapie uroczystości nastąpiło powitanie uczestników uroczystości przez nadisp. Dariusza Matusiaka – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, wręczenie odznaczeń oraz awansów na wyższe stopnie policyjne. Wydarzenie zakończyła defilada pododdziału honorowego.

Dzisiejszy dzień był też okazją, by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich służbę, zaangażowanie oraz trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom województwa.