Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych

Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych
„Każde podjęcie zatrudnienia otwiera nowy etap w życiu każdego człowieka" zgodnie podkreślili otwierający pierwszą w tym roku Giełdę Pracy dla Osób Niepełnosprawnych – Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, którzy objęli to przedsięwzięcie patronatem honorowym.
 
Dla osób niepełnosprawnych praca to coś więcej niż możliwość pozyskania wynagrodzenia. Jak powiedział Maciej Szymański – dyrektor Oddziału Podkarpackiego PFRON niepełnosprawny pracownik przywiązuje się do miejsca pracy, a jeśli ta praca mu odpowiada to bardzo angażuje się w wykonywanie swoich obowiązków i staje się pełnowartościowym pracownikiem, w którego warto inwestować.
 
Tegoroczna giełda zgromadziła ponad 20 pracodawców. Za ich obecność podziękował Dyrektor PUP Adam Panek, który otwierając giełdę powiedział, że bez ich obecności przedsięwzięcie to nie byłoby możliwe. Wśród przedstawionych ofert można było znaleźć takie jak: specjalista ds. kadr, programista PHP, operator CNC, kucharz, portier, osoba sprzątająca i wiele innych. W spotkaniu brali udział również przedstawiciele ZUS-u, Urzędu Miasta, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, OHP, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania Niepełnosprawności oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
 
Na giełdę przybyło kilkaset osób niepełnosprawnych. Sala Kolumnowa Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego pękała w szwach. O tym, że warto było zdecydować się na ten rodzaj rekrutacji świadczy fakt, że niektórzy pracodawcy wyłonili z uczestników giełdy oczekiwanych kandydatów, pozostali zaś umówili się z wybranymi przez siebie osobami na drugi etap rekrutacji.
 
Korzystając z okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować pracownikom Oddziału Podkarpackiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie za pomoc w organizacji tej giełdy, a także wiarę, że tego typu działania nie tylko mają sens, ale też służą drugiemu człowiekowi, czego wymierne efekty mogliśmy zaobserwować już w trakcie trwania spotkania.