Obchody Ogólnopolskiego Dnia Samorządu Terytorialnego w Warszawie

27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji Prezydent RP Andrzej Duda wręczył w Belwederze zasłużonym samorządowcom odznaczenia państwowe. W uroczystości wzięli udział Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz Lucyna Sokołowska – Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego.

Wśród osób, które odebrały odznaczenia osobiście z rąk samego Prezydenta RP znaleźli się samorządowcy województwa podkarpackiego. Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności społecznej i samorządowej odznaczeni zostali: Zbigniew Korab, wójt Gminy Niebylec, Waldemar Szumny radny Rady Miasta Rzeszowa; Srebrnym Krzyżem Zasługi: Marek Andruch, starosta bieszczadzki, Tadeusz Chrzan, starosta powiatu jarosławskiego oraz Jerzy Cypryś, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Po zakończeniu uroczystości w Belwederze, przybyli do Warszawy samorządowcy z województwa podkarpackiego spotkali się z Marszałkiem Sejmu RP Markiem Kuchcińskim w Kancelarii Sejmu.

Tekst i Fot. Urząd Wojewódzki w Rzeszowie