Medal „Zasłużony dla Powiatu Rzeszowskiego” na 30-lecie Spółdzielni Telekomunikacyjnej Wist z Łąki

Medal „Zasłużony dla Powiatu Rzeszowskiego” na 30-lecie Spółdzielni Telekomunikacyjnej Wist z Łąki

Spółdzielnia Telekomunikacyjna Wist z Łąki (gm. Trzebownisko) w tym roku obchodzi 30 lat. Z tej okazji, w dniu 5 sierpnia odbyło się walne zgromadzenie jej przedstawicieli. Podczas uroczystości Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz wręczyli władzom spółdzielni wyróżnienie, jakim jest medal „Zasłużony dla Powiatu Rzeszowskiego”.

Medal, z rąk władz powiatu, odebrał Prezes Zarządu Spółdzielni „Wist” Andrzej Kochanowicz. Nieprzypadkowo tak znaczące odznaczenie trafiło do tej zasłużonej dla mieszkańców powiatu rzeszowskiego spółdzielni.

Spółdzielnia Telekomunikacyjna „WIST” w Łące rozpoczęła świadczenie usług telekomunikacyjnych w 1991 roku jako jeden z pierwszych niezależnych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. W początkowym okresie swojej działalności obsługiwała około 600 abonentów z terenu dwóch gmin: Trzebownisko i Krasne. Obecnie, dzięki dynamicznemu rozwojowi jest ona operatorem telekomunikacyjnym, który dociera ze swą ofertą do kilkunastu tysięcy odbiorców, zarówno indywidualnych, jak i podmiotów gospodarczych, znajdujących się na obszarze powiatu rzeszowskiego, w gminach: Trzebownisko, Sokołów Młp., Krasne, Głogów Młp, Kamień oraz Rakszawa z pow. Łańcuckiego.

Swoim klientom spółdzielnia oferuje szereg usług telekomunikacyjnych, między innym takich jak telewizja cyfrowa, Internet światłowodowy w technologii FTTH, Internet szerokopasmowy w technologii ADSL2+, telefonia komórkowa. Dodać należy, iż Spółdzielnia Wist, jako pierwszy operator świadczący usługi telekomunikacyjne na terenie województwa podkarpackiego, doprowadziła przyłącza światłowodowe do domów klientów.

Medal Starosty Rzeszowskiego „Zasłużony dla Powiatu Rzeszowskiego” jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania za wkład w rozwój i promocję Powiatu Rzeszowskiego. Głównie przyznawany jest osobom fizycznym choć w szczególnych przypadkach honorowane tym odznaczeniem są podmioty, których działalność ma pozytywny wpływ na rozwój powiatu. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku działalności Spółdzielni Telekomunikacyjnej Wist.

Woj.

30 lecie WIST Starosta i Wicestarosta Rzeszowski
Wicestarosta Rzeszowski gratuluje prezesowi WIST