Dożynki w Błażowej

Rolnicy gminy Błażowa uroczyście w czasie niedzielnych dożynek dziękowali za tegoroczne plony. Brali w nich udział również przedstawiciele Powiatu Rzeszowskiego.

Uroczystości rozpoczęły przemarszem korowodu dożynkowego spod urzędu miejskiego w Błażowej do miejscowego kościoła, gdzie odbyła się msza święta dziękczynna za tegoroczne plony. Następnie uczestnicy przenieśli się na stadion w Błażowej, gdzie po uroczystym przekazaniu chleba rozpoczął się pełny atrakcji festyn dożynkowy.

Oprawę muzyczną rolniczego święta zapewniły orkiestra dęta Gminnego Ośrodka Kultury z Błażowej, zespoły „Futomianie” i „Orkiestra św. Mikołaja” oraz kapele ludowego. Wśród licznych atrakcji na uczestników dożynek czekały m.in.: pokaz kowalski kuźni „Hefajstos” z Futomy czy degustacje potraw regionalnych. Rozstrzygnięto konkursy tradycyjnych i współczesnych wieńców dożynkowych oraz na najpiękniejszy ogród. Uroczystości zakończyła zabawa taneczna.

W dożynkach uczestniczyli m. in. przedstawiciele Powiatu Rzeszowskiego na czele ze Starostą Józefem Jodłowskim oraz radnymi Jerzym Farasiem i Stanisławem Najdą, wojewoda podkarpacka Ewa Leniart oraz gospodarze gminy na czele z burmistrzem Jerzym Kocójem.

sj

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki