Powiat otrzyma wsparcie na realizację nowych inwestycji

Powiat otrzyma wsparcie na realizację nowych inwestycji
Dziś w godzinach popołudniowych na Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie miała miejsce konferencja prasowa, w której wziął udział Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski. Podczas konferencji Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart poinformowała o projektach, które otrzymają wsparcie w ramach rządowego programu “Razem bezpieczniej”.
 
Powiat Rzeszowski, jest jednym z wybranych beneficjentów programu, w którym będzie realizował projekt pn. „Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w obrębie szkół na terenie gminy Chmielnik”. Dofinansowanie uzyskała również wchodząca w skład powiatu rzeszowskiego Gmina Hyżne na projekt „Budowa przejścia dla pieszych w miejscowości Hyżne wraz z systemem monitoringu”.
 
Jako samorząd powiatu rzeszowskiego uczestniczymy w programie „Razem bezpieczniej” już od 2018 roku. Pierwsze działania realizowaliśmy na terenie gminy Krasne, później gminy Świlcza, a w tej chwili inwestycja będzie realizowana na terenie gminy Chmielnik. Jest to bardzo ważne z tego względu na to, że powiat rzeszowski okalający miasto Rzeszów przejmuje bardzo szeroki zakres problemów komunikacyjnych i szczególnie w godzinach szczytu, ale także w miejscach newralgicznych, gdzie są szkoły, przedszkola, to niebezpieczeństwo na przejściach, skrzyżowaniach jest bardzo duże. Środki, które są dedykowane, po które sięgamy pozwalają na dostosowanie tych miejsc do wymogów bezpieczeństwa – powiedział podczas konferencji prasowej Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.
 
fot. PUW Rzeszów
konferencja prasowa "Razem bezpieczniej"