Wizyta studyjna samorządowców z małopolski na terenie PNT Rzeszów-Dworzysko

Wizyta studyjna samorządowców z małopolski na terenie PNT Rzeszów-Dworzysko

W środę (26.10.2022 r.) w Powiecie Rzeszowskim mieliśmy przyjemność gościć delegację samorządowców z województwa małopolskiego. Przybyłych gości przywitali Członkowie Zarządu i Rady Powiatu Rzeszowskiego, na czele ze Starostą Rzeszowskim Józefem Jodłowskim.

Podczas spotkania, będącego okazją do obustronnej wymiany doświadczeń, zaprezentowano osiągnięcia i najważniejsze atuty Powiatu Rzeszowskiego.

Głównym tematem spotkania była jednak chęć zapoznania się z sztandarową inwestycją Powiatu – Parkiem Naukowo-Technologicznym Rzeszów-Dworzysko. Koordynatorem przedsięwzięcia, które zmieniło gospodarcze postrzeganie powiatu rzeszowskiego, był Pan Waldemar Pijar Sekretarz Powiatu Rzeszowskiego, który szeroko zaprezentował działalność Parku.

To co 10 lat temu było koncepcją i wdawało się jedynie mrzonką dziś przekształciło się w gospodarcze serce naszego regionu. Park Naukowo – Technologiczny „Rzeszów- Dworzysko” przekroczył nasze oczekiwania, stając się powodem do dumy, będąc jednocześnie modelowym przykładem w jaki sposób realizować podobne inwestycje – mówił Waldemar Pijar Sekretarz Powiatu Rzeszowskiego.

Przybyli goście zwiedzili również halę firmy TW Metals, ulokowaną na terenie PNT Rzeszów-Dworzysko, gdzie mieli okazję zapoznać się ze szczegółami jej działalności.