Starosta Rzeszowski gościem LVI sesji Rady Miejskiej Gminy Boguchwała

Starosta Rzeszowski gościem LVI sesji Rady Miejskiej Gminy Boguchwała

Dziś (26 stycznia) w Boguchwale odbyło się LVI posiedzenie Rady Miejskiej Gminy Boguchwała, której gościem specjalnym był Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski. Dzisiejsze spotkanie miało na celu omówienie inwestycji Powiatu Rzeszowskiego trwających i planowanych na terenie Gminy Boguchwała.

Do najważniejszych inwestycji jakie będą realizowane w bieżącym roku należy zakończenie inwestycji łącznika węzła Kielanówka. Był to temat bardzo trudny do realizacji, jednakże mam nadzieję, iż połowa roku będzie terminem, kiedy ta inwestycja zostanie zakończona i przekazana do użytkowania – mówił Starosta Rzeszowski

Wśród innych planowanych inwestycji wspomniano również o dalszej rozbudowanie drogi szybkiego ruchu S19, co mimo iż nie jest bezpośrednim zadaniem Powiatu, to jednak z racji umiejscowienia na powiatowym terenie będzie dotykało tak Powiat, jak i Gminę Boguchwała. Starosta zapewnił również zebranych Radnych o dalszych planowanych inwestycjach mających na celu poprawę bezpieczeństwa w okolicach przejść dla pieszych.

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia transmisji z sesji: