Przebudowa budynku przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie

Przebudowa budynku przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie to kolejna z inwestycji budowlanych powiatu rzeszowskiego, która planowana jest na 2023 rok. Budynek zostanie przeznaczony na potrzeby: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Rzeszowie. Mieszczą się one obecnie na ulicy Batorego w Rzeszowie, w budynku, który nie odpowiada dzisiejszym standardom obsługi mieszkańców, a w szczególności osób niepełnosprawnych.

Modernizacja obejmie przede wszystkim ocieplenie budynku, remont pokrycia dachowego, przebudowę wyjścia, dobudowę windy, przebudowę sanitariów, wykonanie szerokiego zakresu nowych instalacji, a także wykonanie dodatkowych miejsc parkingowych wraz ze stanowiskami do ładowania pojazdów elektrycznych.

Wykonawcą przebudowy będzie firma BIMAT Sp. z o.o.

Całkowita wartość inwestycji to 13 300 000,00 zł. Na realizację tej przebudowy Powiat Rzeszowski uzyskał dofinansowanie z programu Polski Ład.