„Spotkanie Gwiazdkowe”

„Spotkanie Gwiazdkowe”

W dniu 17 grudnia 2017 r. w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie , z inicjatywy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie – Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej przy wsparciu sponsorów odbyło się „Spotkanie Gwiazdkowe” dla dzieci przebywających w rodzinach zastępczych z terenu powiatu rzeszowskiego.

W trakcie spotkania na dzieci, jak również ich opiekunów czekały liczne atrakcje. Podczas Spotkania Gwiazdkowego wystąpili:

Patrycja Chmiel i Andżelina Drozd, Akrobaci z klubu sportowego ZKS „Stal” Rzeszów, Dziecięcy Zespól Taneczny "EXERCISE", Luiza Ganczarska, BallWizards.

Patrycja Chmiel, jak sama o sobie mówi-rzeszowianka z krwi i kości. Śpiewa od 7 roku życia. Do jej najważniejszych sukcesów zalicza się 2 miejsce w programie telewizyjnym emitowanym na antenie TVN -„ Aplauz Aplauz”, w którym brała udział wraz z mama, laureatka Grand Prix, I oraz II miejsca festiwalu piosenki aktorskiej, musicalowej i filmowej w „Meloniku”. Związana z 21.Brygadą Strzelców Podhalańskich, gdzie kształci się zarówno muzycznie jak i aktorsko pod skrzydłami Ewy Jaworskiej – Pawełek. Obecnie-studentka I roku prawa, pełna życia optymistka. Współtworzy audycję „Godziny rektorskie” w Polskim Radiu Rzeszów.

Andżelina Drozd, studentka prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim, pochodzi z Grodziska koło Strzyżowa. obecnie mieszka w Rzeszowie. Działała 9 lat w teatrze w tym 3 lata w Strzyżowskim teatrze prima aprilis. To właśnie przez teatr zaprzyjaźniła się ze sceną i również zaczęła śpiewać oraz sama pisać.

Akrobaci z klubu sportowego ZKS „Stal” Rzeszów to Multimedaliści Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów, finaliści Mistrzostw Europy. Sekcja prowadzona jest przez trenerkę Eweline Fijołek oraz Roberta Sokołowskiego.

Dziecięcy Zespól Taneczny "EXERCISE" działa od 2014 roku przy Studiu Baletowym Laili Arifuliny w Rzeszowie. Założycielką, choreografem
i kierownikiem zespołu jest Tetiana Kudyrko. Zespół bierze udział w wielu konkursach i festiwalach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Luiza Ganczarska, związana jest ze sceną muzyczną od 17 lat. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, półfinalistka programu "Must Be The Music. Tylko Muzyka".

BallWizards to jedna z pierwszych profesjonalnych grup freestyle football w Polsce istniejąca na rynku od 2007 roku. Freestyle football to widowiskowy sport polegający na wykonywaniu trików żonglerskich przy użyciu piłki futbolowej. Zawodnicy Ballwizards na swoim koncie mają szereg tytułów sportowych. Do najważniejszych należą:- Mistrzostwo Polski Freestyle Football,- Puchar Polski Freestyle Football oraz szereg innych. Występowali w TV m.in w programach takich jak: "Mam Talent" (TVN), "Tester" (TV 4) oraz w telewizjach lokalnych. Są również laureatami konkursu "Student ma talent" z 2014r.

Ponadto dzieci miały możliwość udziału w organizowanych konkursach: na najciekawszy strój oraz w konkursie kolęd.

Po zakończeniu części artystycznej dzieci odwiedził również Święty Mikołaj, który wręczył każdemu dziecku prezent. Opiekunowie również otrzymali drobne świąteczne upominki.

Spotkanie Gwiazdkowe 2017 odbyło się dzięki sponsorom i partnerem, a byli nimi:

  • Główny sponsor spotkania – Firma Deweloperska SZERBUD z Rzeszowa;
  • Starostwo Powiatowe w Rzeszowie;
  • Pracownicy Pratt & Whitney
  • SOL – BUD Tomasz Solarz
  • Centrum Handlowe Auchan Krasne
  • Cukiernia Teodora
  • Greinplast Sp. z o. o.
  • Firma Mikołaj na Święta
  • Wojewódzki Dom Kultury;