Umowa pomiędzy Powiatem Rzeszowskim, a firmą MOSTEK Patrycjusz Mostek  z siedzibą w Rzeszowie, na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej na realizację inwestycji drogowej pn.

„Budowa i rozbudowa drogi powiatowej Nr 1377R na odcinku od granic miasta Rzeszowa do pasa kolejowego linii kolejowej Nr 91”

Wartość zadania: 158 670,00 PLN.

Projektowana droga znajduje się po północno – zachodniej stronie miasta Rzeszowa. Początek projektowanej rozbudowy zlokalizowany jest na granicy powiatu rzeszowskiego z miastem Rzeszów, a koniec w ciągu drogi powiatowej Nr 1377R na granicy pasa drogowego i działki kolejowej.

Realizacja przedsięwzięcia ma na celu:

–  budowę nowego odcinka drogi i rozbudowę istniejącej drogi;

–  podwyższenie bezpieczeństwa ruchu drogowego na projektowanej drodze,

–   polepszenie warunków ruchu,

–  usprawnienie ruchu,

– zmniejszenie uciążliwości dla  mieszkańców i środowiska spowodowanych ruchem na istniejących drogach,

–  likwidację „wąskiego gardła” na dojeździe do specjalnej strefy ekonomicznej Rzeszów Dworzysko.

Powiat Rzeszowski reprezentowali Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz oraz Skarbnik Powiatu Rzeszowskiego Danuta Gargała oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rzeszowie Marek Radion, a ze strony Wykonawcy – Patrycjusz Mostek.