We wtorek 25 maja br. dokonano uroczystego oddania do użytkowania nowo wybudowanych mostów w miejscowości Zgłobień oraz Wysoka Głogowska.

Mając na uwadze rozwój infrastruktury drogowo-mostowej powiat rzeszowski systematycznie remontuje i buduje nowe obiekty, które na co dzień ułatwiają życie mieszkańcom naszego regionu. Mając na uwadze ich potrzeby, we wtorek 25 maja br., dokonano uroczystego oddania do użytku następujących mostów:

– w ciągu drogi powiatowej Nr 1436R na rzece Lubcza w miejscowości Zgłobień,

– w ciągu drogi powiatowej Nr 1373R Głogów Małopolski – Wysoka Głogowska na rzece Szuwarka w miejscowości Wysoka Głogowska.

Nowe obiekty mostowe w obu miejscowościach zostały wykonane przez WOLMOST Sp. z o.o., ul. Wiśniowa 6, 35-113 Rzeszów.

1. Most na rzece Szuwarka w ciągu drogi powiatowej Nr 1373R Głogów Małopolski
    – Wysoka Głogowska w miejscowości Wysoka Głogowska.

Wartość zadania: 3 133 996,27 PLN

Zadanie dofinansowane z rezerwy subwencji ogólnej skarbu państwa .

W ramach zadania zostały wykonane roboty budowlane na obiekcie – (wybudowanie mostu) oraz na dojazdach do mostu na długości 985 m.

1. Obiekt mostowy w ciągu drogi powiatowej Nr 1436R Błędowa Zgłobieńska – Zgłobień – Niechobrz na rzece Lubcza w miejscowości Zgłobień .

Wartość zadania – 1 644 084,85 PLN.

Zadanie dofinansowane z rezerwy subwencji ogólnej skarbu państwa oraz przez Gminę Boguchwała.

W ramach zadania zostały wykonane roboty budowlane na obiekcie – (wybudowanie mostu) oraz na dojazdach do mostu na długości 114 m.

Zrealizowane inwestycje w ciągu dróg powiatowych Nr 1373R i Nr 1436R wpłyną korzystnie na rozwój naszego regionu. Poprawa warunków technicznych obiektów skutkować będzie rozproszeniem skumulowanego ruchu pojazdów, hałasu, a także zmniejszeniem emisji spalin oraz zużycia paliw. Nowe inwestycje wpłyną, więc na poprawę jakości środowiska naturalnego. Dostosowanie obiektów do wymaganych parametrów poprawi bezpieczeństwo zarówno zmotoryzowanych jak i poruszających się pieszo uczestników ruchu drogowego.