W dniu 26 maja 2021 roku nastąpiło uroczyste poświęcenie mostu na rzece Strug w ciągu drogi powiatowej Nr 1401 R w miejscowości Chmielnik.

Oddany do użytku most na rzece Strug w Gminie Chmielnik był jedną z najważniejszych oraz najpilniejszych inwestycji powiatu rzeszowskiego. Poprzedni obiekt został znacząco naruszony w trakcie ubiegłorocznej klęski powodzi i wymagał rozbiórki. Teraz dzięki inicjatywie powiatu rzeszowskiego oraz pracy wielu ludzi zaangażowanych w ten projekt, powstał obiekt który może przez długie lata służyć mieszkańcom Chmielnika oraz całego powiatu.

Powyższy obiekt został wykonany przez Przedsiębiorstwo Budowlane STALMOST Sp. z o.o. w Stalowej Woli.

Wartość zadania – 1 170 156,07 PLN
Zadanie to było możliwe do wykonania dzięki dofinansowaniu Województwa Podkarpackiego w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

W ramach zadania zostały wykonane roboty budowlane na obiekcie – wykonanie mostu oraz dojazd do mostu – polegające na odtworzeniu konstrukcji nawierzchni na dowiązaniu mostu do istniejącej drogi.